Štěpán Rak

rakvOd dětských let mne lákal pohled na vysoké nekonečné nebe, na němž se svobodně ve větru proháněli dráčci. Ano, byli sice uvázáni na provázku, ale ten nebyl ničím jiným, než spojnicí a tudíž i cestou lásky od chvíle křehké dětské touhy k jejímu velkému naplnění.

 

Celý život se i jako hudební skladatel věnuji tvorbě pro nejmenší, ale ona síla, jež se skrývá v dětském srdci, když právě jeho dráček svobodně brázdí nebeskou báni, se snad ani hudbou nedá vyjádřit.

 

Když jsem uviděl první čísla časopisu DRÁČEK, mé srdce se náhle rozpomnělo na onu fascinující chvíli, kdy jsem prvně v dětských dlaních svíral svého vlastního dráčka… Žel se mi hned rozbil, ale ta chvíle za to stála!

 

Přeji vysněnému časopisu DRÁČEK, aby stejnou radostí a láskou naplňovat srdce těch, kteří to nejvíc potřebují – našich dětí.

 

S radostí napsal

Štěpán Rak

29. 1. 2014

 

Dráček splněných přání

draceksplnenychprani

Asi ještě neumíte noty, děti, ale vaši rodiče či paní učitelka nejspíš tuhle jednoduchou melodii v pohodě zazpívají. Složil ji a slova k ní napsal Štěpán Rak. Tento pán je slavný skladatel a kytarista, který jezdí koncertovat po celém světě. To, že složil melodii speciálně pro Dráčka, je velikánská čest.